Author Topic: voce TOMTOM in limba romana (UPDATE vers 2.0)  (Read 19750 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

viorel

• Administrator
  • Jr. Member
    • forumul lui viorel
voce TOMTOM in limba romana (UPDATE vers 2.0)
« on: April 16, 2011, 09:46:40 PM »

voce TOMTOM in limba romana cu indicatzii stradale corecte

update la vers 2 contine o voce clara shi cateva corectzii indicative
descarcare aici: http://www.viorelbuhoi.altervista.org/voce.tomtom.limba.romana.viorel.2.rar

in plus semnalizari semafoare, limite, zona trafic limitat in limba romana pentru tomtom 
(se pun in directorul sounds si se seteaza in avertizarea unui poi)

(varianta .ogg)
http://www.viorelbuhoi.altervista.org/semnale.noi.rar

contributzie personala

ca specificare pentru cei care inca nu au folosit, vocea se dezarhiveaza iar fishierele rezultate (data99.bmp, data99.chk shi data99.vif) se pun in directorul "/tomtom/voices" pe card-ul unde am instalat tomtom
.
semnalizarile se dezarhiveaza shi se pun in directorul cu seturile de hartzi sau in directorul "tomtom/sounds" apoi se seteaza individual din meniu POI

« Last Edit: February 21, 2013, 02:05:42 PM by viorel »

Alex Muresan

• Newbie
  • *
Re: voce TOMTOM in limba romana (UPDATE vers 2.0)
« Reply #1 on: September 11, 2015, 07:05:02 PM »
Salut Viorel,

Vocea ta este singura utilizabila pentru TomTom, vocea feminina este groaznica... Exista o aplicatie pentru android denumita Locus Map, care utilizeaza vocile de la TomTom cu niste modificari minore. Eu utilizez de ceva vreme aplicatia si sunt foarte multumit de ea, am cumparat si varianta pro.  Am reusit sa adaptez vocea ta ca sa functioneze in aplicatie, am facut teste si totul e ok. Vreau sa te intreb daca ai fi de acord sa le trimit fisierele adaptate si sa indic situl tau ca sursa acestora?

Alex

viorel

• Administrator
  • Jr. Member
    • forumul lui viorel
Re: voce TOMTOM in limba romana (UPDATE vers 2.0)
« Reply #2 on: December 25, 2015, 09:16:29 PM »
ok cat timp nu cere nimeni bani, eu am facut vocea asta gratis si vreau sa ramana asa..